HC1206YV104M251
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1206YV104M251
HC1206YV104M251
Part Number
HC1206YV104M251
Description
CAP CER 0.1UF 251V Y5V 1206
Data sheet
HC1206YV104M251.pdf
Delivery Services
HC1206YV104M251
Comments
    HC1206YV104M251 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated251V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C