HC1206YV473M201
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1206YV473M201
HC1206YV473M201
Part Number
HC1206YV473M201
Description
CAP CER 0.047UF 201V Y5V 1206
Data sheet
HC1206YV473M201.pdf
Delivery Services
HC1206YV473M201
Comments
    HC1206YV473M201 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated201V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C