HC1206YV473Z251
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1206YV473Z251
HC1206YV473Z251
Part Number
HC1206YV473Z251
Description
CAP CER 0.047UF 251V Y5V 1206
Data sheet
HC1206YV473Z251.pdf
Delivery Services
HC1206YV473Z251
Comments
    HC1206YV473Z251 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated251V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C