HC1210CG120J501
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1210CG120J501
HC1210CG120J501
Part Number
HC1210CG120J501
Description
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1210
Data sheet
HC1210CG120J501.pdf
Delivery Services
HC1210CG120J501
Comments
    HC1210CG120J501 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance12 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C