HC1210CG150J202
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1210CG150J202
HC1210CG150J202
Part Number
HC1210CG150J202
Description
CAP CER 15PF 2KV C0G/NP0 1210
Data sheet
HC1210CG150J202.pdf
Delivery Services
HC1210CG150J202
Comments
    HC1210CG150J202 Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance15 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C