HC1210CG182J201
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1210CG182J201
HC1210CG182J201
Part Number
HC1210CG182J201
Description
CAP CER 1800PF 200V C0G/NP0 1210
Data sheet
HC1210CG182J201.pdf
Delivery Services
HC1210CG182J201
Comments
    HC1210CG182J201 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C