HC1210CG681J631
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1210CG681J631
HC1210CG681J631
Part Number
HC1210CG681J631
Manufacturer
Meritek
Description
CAP CER 680PF 630V C0G/NP0 1210
Data sheet
HC1210CG681J631.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
HC1210CG681J631
Comments
    HC1210CG681J631 Specifications
    SeriesHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C