HC1210XR684K101
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1210XR684K101
HC1210XR684K101
Part Number
HC1210XR684K101
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
Data sheet
HC1210XR684K101.pdf
Delivery Services
HC1210XR684K101
Comments
    HC1210XR684K101 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C