HC1210YV153Z251
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1210YV153Z251
HC1210YV153Z251
Part Number
HC1210YV153Z251
Description
CAP CER 0.015UF 250V Y5V 1210
Data sheet
HC1210YV153Z251.pdf
Delivery Services
HC1210YV153Z251
Comments
    HC1210YV153Z251 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.015 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C