HC1808CG120J302
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1808CG120J302
HC1808CG120J302
Part Number
HC1808CG120J302
Description
CAP CER 12PF 3KV C0G/NP0 1808
Data sheet
HC1808CG120J302.pdf
Delivery Services
HC1808CG120J302
Comments
    HC1808CG120J302 Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance12 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C