HC1808CG150J102
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1808CG150J102
HC1808CG150J102
Part Number
HC1808CG150J102
Description
CAP CER 15PF 1KV C0G/NP0 1808
Data sheet
HC1808CG150J102.pdf
Delivery Services
HC1808CG150J102
Comments
    HC1808CG150J102 Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance15 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C