HC1808CG222J501
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1808CG222J501
HC1808CG222J501
Part Number
HC1808CG222J501
Description
CAP CER 2200PF 500V C0G/NP0 1808
Data sheet
HC1808CG222J501.pdf
Delivery Services
HC1808CG222J501
Comments
    HC1808CG222J501 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C