HC1812CG152J501
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1812CG152J501
HC1812CG152J501
Part Number
HC1812CG152J501
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1812
Data sheet
HC1812CG152J501.pdf
Delivery Services
HC1812CG152J501
Comments
    HC1812CG152J501 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C