HC1812CG392J201
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1812CG392J201
HC1812CG392J201
Part Number
HC1812CG392J201
Description
CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1812
Data sheet
HC1812CG392J201.pdf
Delivery Services
HC1812CG392J201
Comments
    HC1812CG392J201 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance3900 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C