HC1812XR104K101
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1812XR104K101
HC1812XR104K101
Part Number
HC1812XR104K101
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812
Data sheet
HC1812XR104K101.pdf
Delivery Services
HC1812XR104K101
Comments
    HC1812XR104K101 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C