HC1812XR222K102
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1812XR222K102
HC1812XR222K102
Part Number
HC1812XR222K102
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812
Data sheet
HC1812XR222K102.pdf
Delivery Services
HC1812XR222K102
Comments
    HC1812XR222K102 Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C