HC1812YV223M201
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1812YV223M201
HC1812YV223M201
Part Number
HC1812YV223M201
Description
CAP CER 0.022UF 200V Y5V 1812
Data sheet
HC1812YV223M201.pdf
Delivery Services
HC1812YV223M201
Comments
    HC1812YV223M201 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C