HC1812YV224M251
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1812YV224M251
HC1812YV224M251
Part Number
HC1812YV224M251
Description
CAP CER 0.22UF 250V Y5V 1812
Data sheet
HC1812YV224M251.pdf
Delivery Services
HC1812YV224M251
Comments
    HC1812YV224M251 Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C