HC1825XR223K202
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC1825XR223K202
HC1825XR223K202
Part Number
HC1825XR223K202
Description
CAP CER 0.022UF 2KV X7R 1825
Data sheet
HC1825XR223K202.pdf
Delivery Services
HC1825XR223K202
Comments
    HC1825XR223K202 Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.250" L x 0.180" W (6.30mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C