HH15N220F500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH15N220F500CT
HH15N220F500CT
Part Number
HH15N220F500CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 22PF 50V NPO 0402
Data sheet
HH15N220F500CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
HH15N220F500CT
Comments
    HH15N220F500CT Specifications
    SeriesHH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance22 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C