HH18N100F500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N100F500CT
HH18N100F500CT
Part Number
HH18N100F500CT
Description
MLCC 10PF 50V NPO 0603
Data sheet
HH18N100F500CT.pdf
Delivery Services
HH18N100F500CT
Comments
    HH18N100F500CT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C