HH18N122J500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N122J500CT
HH18N122J500CT
Part Number
HH18N122J500CT
Description
MLCC 1200PF 50V NPO 0603
Data sheet
HH18N122J500CT.pdf
Delivery Services
HH18N122J500CT
Comments
    HH18N122J500CT Specifications
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1200 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C