HH18N2R7B101LT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N2R7B101LT
HH18N2R7B101LT
Part Number
HH18N2R7B101LT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 2.7PF 100V NPO 0603
Data sheet
HH18N2R7B101LT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
HH18N2R7B101LT
Comments
    HH18N2R7B101LT Specifications
    SeriesHH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance2.7 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C