HH18N471J101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N471J101CT
HH18N471J101CT
Part Number
HH18N471J101CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 470PF 100V NPO 0603
Data sheet
HH18N471J101CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
HH18N471J101CT
Comments
    HH18N471J101CT Specifications
    SeriesHH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance470 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C