HH18N560G101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N560G101CT
HH18N560G101CT
Part Number
HH18N560G101CT
Description
MLCC 56PF 100V NPO 0603
Data sheet
HH18N560G101CT.pdf
Delivery Services
HH18N560G101CT
Comments
    HH18N560G101CT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance56 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C