HH18N681J500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N681J500CT
HH18N681J500CT
Part Number
HH18N681J500CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 680PF 50V NPO 0603
Data sheet
HH18N681J500CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
HH18N681J500CT
Comments
    HH18N681J500CT Specifications
    SeriesHH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C