HH18N6R8B101LT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N6R8B101LT
HH18N6R8B101LT
Part Number
HH18N6R8B101LT
Description
MLCC 6.8PF 100V NPO 0603
Data sheet
HH18N6R8B101LT.pdf
Delivery Services
HH18N6R8B101LT
Comments
    HH18N6R8B101LT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance6.8 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C