HH18N9R0B500LT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH18N9R0B500LT
HH18N9R0B500LT
Part Number
HH18N9R0B500LT
Description
MLCC 59PF 50V NPO 0603
Data sheet
HH18N9R0B500LT.pdf
Delivery Services
HH18N9R0B500LT
Comments
    HH18N9R0B500LT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance9 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C