HH21N0R5B101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH21N0R5B101CT
HH21N0R5B101CT
Part Number
HH21N0R5B101CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.5PF 100V NPO 0805
Data sheet
HH21N0R5B101CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
HH21N0R5B101CT
Comments
    HH21N0R5B101CT Specifications
    SeriesHH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance0.5 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C