HH21N270G500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH21N270G500CT
HH21N270G500CT
Part Number
HH21N270G500CT
Description
MLCC 27PF 50V NPO 0805
Data sheet
HH21N270G500CT.pdf
Delivery Services
HH21N270G500CT
Comments
    HH21N270G500CT Specifications
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance27 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C