HH21N5R6C101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HH21N5R6C101CT
HH21N5R6C101CT
Part Number
HH21N5R6C101CT
Description
MLCC 5.6PF 100V NPO 0805
Data sheet
HH21N5R6C101CT.pdf
Delivery Services
HH21N5R6C101CT
Comments
    HH21N5R6C101CT Specifications
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance5.6 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C