LS1808N331K302NTM
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
LS1808N331K302NTM
LS1808N331K302NTM
Part Number
LS1808N331K302NTM
Description
CAP CER 330PF 250VAC C0G 1808
Data sheet
LS1808N331K302NTM.pdf
Delivery Services
LS1808N331K302NTM
Comments
    LS1808N331K302NTM Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.065" (1.65mm)
    Voltage - Rated250VAC
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C