MA0603CG332F160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0603CG332F160
MA0603CG332F160
Part Number
MA0603CG332F160
Description
CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 0603
Data sheet
MA0603CG332F160.pdf
Delivery Services
MA0603CG332F160
Comments
    MA0603CG332F160 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C