MA0603CG751F500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0603CG751F500
MA0603CG751F500
Part Number
MA0603CG751F500
Description
CAP CER 750PF 50V C0G/NP0 0603
Data sheet
MA0603CG751F500.pdf
Delivery Services
MA0603CG751F500
Comments
    MA0603CG751F500 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance750 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C