MA0603XR274J100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0603XR274J100
MA0603XR274J100
Part Number
MA0603XR274J100
Description
CAP CER 0.27UF 10V X7R 0603
Data sheet
MA0603XR274J100.pdf
Delivery Services
MA0603XR274J100
Comments
    MA0603XR274J100 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.27 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C