MA0603YV183M100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0603YV183M100
MA0603YV183M100
Part Number
MA0603YV183M100
Description
CAP CER 0.018UF 10V Y5V 0603
Data sheet
MA0603YV183M100.pdf
Delivery Services
MA0603YV183M100
Comments
    MA0603YV183M100 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.018 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C