MA0603YV824Z160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0603YV824Z160
MA0603YV824Z160
Part Number
MA0603YV824Z160
Description
CAP CER 0.82UF 16V Y5V 0603
Data sheet
MA0603YV824Z160.pdf
Delivery Services
MA0603YV824Z160
Comments
    MA0603YV824Z160 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.82 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C