MA0805CG332G160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0805CG332G160
MA0805CG332G160
Part Number
MA0805CG332G160
Description
CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 0805
Data sheet
MA0805CG332G160.pdf
Delivery Services
MA0805CG332G160
Comments
    MA0805CG332G160 Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C