MA0805CG362J500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0805CG362J500
MA0805CG362J500
Part Number
MA0805CG362J500
Description
CAP CER 3600PF 50V C0G/NP0 0805
Data sheet
MA0805CG362J500.pdf
Delivery Services
MA0805CG362J500
Comments
    MA0805CG362J500 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance3600 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C