MA0805CG472K250
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0805CG472K250
MA0805CG472K250
Part Number
MA0805CG472K250
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0805
Data sheet
MA0805CG472K250.pdf
Delivery Services
MA0805CG472K250
Comments
    MA0805CG472K250 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C