MA0805XF335M250
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0805XF335M250
MA0805XF335M250
Part Number
MA0805XF335M250
Description
CAP CER 3.3UF 25V X5R 0805
Data sheet
MA0805XF335M250.pdf
Delivery Services
MA0805XF335M250
Comments
    MA0805XF335M250 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance3.3 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C