MA0805XR392J160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0805XR392J160
MA0805XR392J160
Part Number
MA0805XR392J160
Description
CAP CER 3900PF 16V X7R 0805
Data sheet
MA0805XR392J160.pdf
Delivery Services
MA0805XR392J160
Comments
    MA0805XR392J160 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance3900 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C