MA0805YV823Z160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA0805YV823Z160
MA0805YV823Z160
Part Number
MA0805YV823Z160
Description
CAP CER 0.082UF 16V Y5V 0805
Data sheet
MA0805YV823Z160.pdf
Delivery Services
MA0805YV823Z160
Comments
    MA0805YV823Z160 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.082 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C