MA1206CG221F500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206CG221F500
MA1206CG221F500
Part Number
MA1206CG221F500
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
MA1206CG221F500.pdf
Delivery Services
MA1206CG221F500
Comments
    MA1206CG221F500 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C