MA1206CG333J100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206CG333J100
MA1206CG333J100
Part Number
MA1206CG333J100
Description
CAP CER 0.033UF 10V C0G/NP0 1206
Data sheet
MA1206CG333J100.pdf
Delivery Services
MA1206CG333J100
Comments
    MA1206CG333J100 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.033 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C