MA1206CG393J160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206CG393J160
MA1206CG393J160
Part Number
MA1206CG393J160
Description
CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 1206
Data sheet
MA1206CG393J160.pdf
Delivery Services
MA1206CG393J160
Comments
    MA1206CG393J160 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.039 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C