MA1206CG821J500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206CG821J500
MA1206CG821J500
Part Number
MA1206CG821J500
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
MA1206CG821J500.pdf
Delivery Services
MA1206CG821J500
Comments
    MA1206CG821J500 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance820 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C