MA1206XR225K6R3
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206XR225K6R3
MA1206XR225K6R3
Part Number
MA1206XR225K6R3
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 1206
Data sheet
MA1206XR225K6R3.pdf
Delivery Services
MA1206XR225K6R3
Comments
    MA1206XR225K6R3 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2.2 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C