MA1206XR684M100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206XR684M100
MA1206XR684M100
Part Number
MA1206XR684M100
Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 1206
Data sheet
MA1206XR684M100.pdf
Delivery Services
MA1206XR684M100
Comments
    MA1206XR684M100 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C