MA1206XR823J250
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206XR823J250
MA1206XR823J250
Part Number
MA1206XR823J250
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 1206
Data sheet
MA1206XR823J250.pdf
Delivery Services
MA1206XR823J250
Comments
    MA1206XR823J250 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.082 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C